poniedziałek, 2 stycznia 2017

Targi CES 2017





Witam, Was wszystkim w tym Nowym 2017 roku. Dziś tematem będą targi CES 2017, które odbędą się od 5 do 8 stycznia, czyli w tym tygodniu w Stanach Zjednoczonych Ameryki a dokładniej w mieście niegasnących świateł i hazardu, czyli w Las Vegas. Targi potrwają cztery dni, pełny harmonogram możemy znaleźć na stronie 

będą tam wszystkie albo prawie wszystkie znane z całego świata firmy z branży IT i nie tylko np.

 
·   
      BlackBerry przedstawi swój ostatni smartfon o nazwie Mercury będzie on wyposażony w Androida, 4,5-calowy zakrzywiony ekran, również będzie posiadał fizyczną klawiaturę QWERTY oraz czytnik linii papilarnych. Specyfikacja smartfonu nie została potwierdzona, ale nieoficjalnie sercem miałby być Snapdragon 821, oraz pojemność baterii miałaby być wystarczająca by na jednym ładowaniu wytrzymać dwa dni użytkowania.
 
·         Huawei zaprezentuje światu swoje nowe dziecko możemy się domyślać, że będzie to nowy model z serii Honor wyposażony w Androida 7.0 Nougat, oraz możemy się domyślać po grafice, że będzie wyposażony w podwójny aparat, niestety więcej szczegółów Huawei nie zdradza do dnia premiery podczas targów CES 2017.
 
Również swoją premierę będzie miał nowy Huawei Watch 2, na chwilę obecną nie wiemy, jakie nowe funkcje będzie posiadał smartwatch. Mam nadzieję tak samo jak wiele innych osób, że nowy model będzie zegarkiem o znakomitych podzespołach, lecz zdecydowanie w niższej cenie, niż dostępne na rynku inne smartwatche.
 

·         Samsung przedstawi nam swoje najnowsze telewizory z odświeżony system Smart TV, będzie on oparty na systemie Tizen, który jak dotąd świetnie zdaje egzamin. Jednak możemy się spodziewać czegoś w rodzaju wizualnej rewolucji. System Smart TV Tizen jest funkcjonalny, a interfejs jest oceniany raczej pozytywnie. 
 
Z nieoficjalnego źródła, jakim jest serwis TizenExperts mamy informację, że interfejs może zostać porządnie przebudowany na potrzeby tegorocznej linii telewizorów. W modelach na 2017 rok pojawi się nowa wersja systemu Tizen, dzięki której obsługa ma być bardziej intuicyjna, jednocześnie lepiej to się wpasuje do dużych ekranów.
 

·         Plextor zaprezentuje dyski M8Se z pamięciami 3D NAND. Dyski SSD tego typu głównie są dedykowane graczom oraz entuzjastom gier. Konstrukcja ta do komunikacji z komputerem wykorzystuje interfejs PCI-Express, a jak wiemy będziemy mogli liczyć na wyższe osiągi podczas zapisu jak i odczytu danych. Na szczególną uwagę zasługuje też zastosowanie nowego radiatora, którego zadaniem będzie wspomaganie w odprowadzaniu ciepła z nośnika. Dodatkowo producent na swoich stanowiskach zaprezentuje nowe konstrukcje wyposażone w pamięci 3D NAND, oraz dyski przenośne z serii EX1 ze złączem USB typ C, który jest kompatybilny zarówno z Pecetami, jak i z urządzeniami mobilnymi z Androidem na pokładzie.
 


- GIGABYTE zaprezentuje nam 6 nowych modeli płyt głównych z serii Aorus, które będą głównie przeznaczone dla graczy oraz entuzjastów, którzy oczekują ciekawego wzornictwa oraz lepszej funkcjonalności. Producent przedstawi następujące modele:
GA-Z270X-Gaming 9,
GA-Z270X-Gaming 8,
GA-Z270X-Gaming 7,
GA-Z270X-Gaming K7,
GA-Z270X-Gaming 5
i
GA-Z270-Gaming K5. 

 

Wszystkie modele będą współpracować z procesorami Intel seria Skylake oraz Kaby Lake na podstawce LGA 1151, ale różnią się funkcjonalnością no i oczywiście ceną.
Seria GA-Z270X-Gaming 9 i 8 zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających graczach, które wyróżniać się będą solidną sekcją zasilania oraz radiatorem ze zintegrowanym blokiem wodnym. Bloki wodne zostały zaprojektowane we współpracy z firmami EK Water Blocks i Bitspower. Płyty będą miały bogaty zestaw złączy m.in. cztery złącza PCI-Express 3.0 x16, dwa gniazda M.2 i dwa U.2.

 

Seria GA-Z270X-Gaming 7, K7 5 i K5 są propozycjami z niższej półki, które też zostały utrzymane w efektownym stylu, ale posiadająca już słabszą funkcjonalność, mamy trzy złącza PCI-Express 3.0 x16, a także skromniejszą sekcję zasilania, najbardziej zauważalne jest to w modelu Gaming K5.



·         ASUS przedstawi nam najcieńszy laptop z GeForce GTX 1080 model ASUS ROG GX501. Niestety dokładnej specyfikacji jeszcze nie znamy, ale wiadomo, że będzie w nim zainstalowany ekran 15,6-cala z rozdzielczością 4K. Ponadto zastosowana matryca wspierać będzie Nvidia G-Sync. Na uwagę zasługuje nietypowa klawiatura z 3-strefowym podświetleniem Aura RGB. W środku mamy procesor od Intela Kaby Lake i grafika Nvidia GeForce GTX 1080 wszystko ma grubość zaledwie 16,65 mm, więc jest to najcieńszy laptop z topową kartą od "zielonych". Dodatkowo producent przewidział do 24 GB pamięci RAM DDR4 oraz dysk SSD PCIe, ale brak informacji o jego pojemności.



Kolejnym wystawianym produktem od ASUS’a będzie komputer stacjonarny z serii ASUS ROG GR8 II, który będzie się wyróżniał kompaktowymi wymiarami oraz efektywną stylistyką, która została utrzymana w czarno-czerwonym kolorze, a dodatkowym atutem jest efektowne podświetlenie Aura Sync, które możemy zsynchronizować z innymi urządzeniami peryferyjnymi producenta np. myszką Spatha i klawiaturą Claymore. 
 
We wnętrzu znajdziemy procesor Intel Kaby Lake oraz kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1060. Dzięki tym podzespołom, które zapewnią nam odpowiednią wydajność, będziemy mogli się cieszyć płynną animacją w najnowszych produkcjach oraz podczas używania gogli VR.
Cena oraz termin premiery sklepowej jeszcze nie jest znana. 
 





- Zotac zaprezentuje najmniejszy model karty graficznej GeForce GTX 1080 Mini. Karta powstała z myślą o mniejszych komputerach do grania. Sercem układu jest procesor graficzny Pascal GP104 z 2560 rdzeniami CUDA z taktowaniem ciut podniesionym z 1607/1733 MHz do 1620/1759 MHz, do tego mamy 8 GB pamięci GDDR5X na 256-bitowej szynie, ale ze standardową częstotliwością 10,000 MHz. Do chłodzenia zostało wykorzystane autorskie, 2-slotowe chłodzenie w skład, którego wchodzi: aluminiowy radiator, kilka miedzianych heat-pipe’ów oraz dwa duże wentylatory, a na tyle karty mamy zainstalowany backplate.
 
Jak widać na zdjęciu chłodzenie wystaje poza płytki drukowanej, mimo to karta i tak jest jedną z najkrótszych tego typu konstrukcji na rynku. W zestawie mamy standardowe wyjścia wideo tj.: DVI-D, HDMI 2.0b oraz 3x DisplayPort 1.4, za zasilanie odpowiada 8-pinowe złącze oraz karta posiada dwa złącza SLI.
 
Specyfikacja:
- Procesor – Nvidia Pascal GP104
- Rdzenie CUDA – 2560
- Taktowanie rdzeni – 1620/1759 MHz
- Pamięć – 8 GB GDDR5X 256-bit
- Taktowanie pamięci – 10,000 MHz
- Złącze zasilania – 8-pin
- Wyjście video – DVI-D, HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4
- Chłodzenie – autorskie 2-slotowe
 


Następnym wystawianym produktem będzie External Graphics Dock, dzięki któremu będziemy mogli zamienić swojego laptopa w stację roboczą. Przystawka pozwoli nam podłączyć desktopowe karty graficzne do laptopa. Wygląd jest utrzymany w stonowanym stylu, na jednym z boków mamy okno, przez które zobaczymy wnętrze urządzenia. Do komunikacji z komputerem wykorzystywany jest interfejs Thunderbolt 3 z prędkością 40 Gb/s, ten typ jest stosowany w nowych laptopach np. ASUS Transformer 3 Pro.
 
We wnętrzu mamy 2-slotowe złącze na jedną kartę graficzną, którą montujemy w slocie PCI-Express x16, energię dostarczy nam zasilacz o mocy 400W. Dodatkowo na obudowie znajdziemy cztery porty USB 3.0, jeden z nich obsługuje standard Quick Charge 3.0.
 
Cena oraz data premiery nie jest znana.

·         Lenovo podczas targów zaprezentuje nową wersję ThinkPad X1 Carbon. Seria ta jest jedną z najciekawszych ultrabooków, jakie mamy dostępne na rynku, ale producent stale udoskonala swoje dzieło, dzięki czemu co roku prezentuje nową wersję. Wersja na 2017 rok będzie z zewnątrz wyglądała podobnie jak poprzednie edycje, ale konstrukcja została nieco odchudzona przez producenta, dzięki temu laptop jest o 6% lżejszy oraz o 8% cieńszy, dodatkowo ów model będzie dostępny w kolorze srebrnym. 
 
Laptop jak każdy został poddany testom wytrzymałościowym MIL. Na pokładzie mamy 14-calowy ekran WQHD lub Full-HD (dotykowy), dzięki zmniejszeniu ramek cała konstrukcja przypomina wielkością 13-calowe laptopy. Mamy dwa porty Thunderbolt 3 (USB C), za pomocą, których możemy podłączyć urządzenia peryferyjne lub zewnętrzny wyświetlacz. Sercem jego jest procesor Intel Kaby Lake, dysk SSD o pojemności 1 TB oraz opcjonalnie modem LTE-A. Natomiast bateria pozwala na 15,5 godziny pracy bez dostępy do gniazdka, oznacza to wydłużenie czasu pracy o pół godziny względem wersji z 2016 roku.
 

·         Nvidia zaprezentuje swoją nową kartę GeForce GTX 1080 Ti, tym samym ma ona objąć pozycję nowego lidera wydajności, ciekawe, co na to konkurencja. Niestety dokładna specyfikacja karty nie jest jeszcze znana, ale mówi się o zastosowaniu procesora graficznego Pascal GP102 z 3328 rdzeniami CUDA oraz 10 GB pamięci video GDDR5X 384-bit. Gradka dla prawdziwych fanów, będą oni mogli zapisać się do programu Club GeForce Elite, w którym po opłaceniu składki członkowskiej wynoszącej 10 $ na miesiąc otrzymamy cztery gry darmowe, które będą się zmieniać, co kwartał, darmowy dostęp do GeForce PC w chmurze i specjalne skiny oraz przedmioty sygnowane marką GeForce Gear.
 

- AMD być może zaprezentuje nową generację kart graficznych Vega. Układy będą nadal wytwarzane w technologii 14-nanometrów, oprócz tego nowe układy Vega będą posiadać nowe pamięci typu HBM2.
 

·         Nokia zaprezentuje nam swoje nowe smartfony i zarazem pierwsze z systemem Android na pokładzie, będzie to flagowiec D1C oraz E1 dla mniej wymagających użytkowników. Sercem Nokii E1 będzie Snapdragon 600, wspierany przez 4 GB RAM-u, i z 64 GB pamięci wewnętrznej, system to Android 7.0 Nougat. Ekran 5-calowy z wyświetlanym obrazem, w jakości Full-HD (1920x1080).
 
·         LG zaprezentuje nam naprawdę bardzo dużo, ale zacznijmy na początek od nowych smartfonów. Firma zaprezentuje na targach nowe wersje znanych już modeli LG seria K10, K8, K4, i K3; nowy model LG seria X Calibur oraz LG Stylus 3:

Specyfikacja:
- LG Stylus 3 – system Android 7.0 Nougat, 5,7-calowy ekran HD, ośmiordzeniowy procesor MediaTek 6750 1,5 GHz, 3 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej + czytnik microSD, kamera 13 i 8 Mpix, BT 4.2, Wi-Fi, LTE, czytnik linii papilarnych, bateria 3200 mAh, wymiary 155.6 x 79.8 x 7.4mm

 
·         LG X Calibur – wzmacniana, wodoszczelna obudowa z certyfikatem IP68, bateria 4100 mAh

·         LG K10 2017 – system Android 7.0 Nougat, 5,3-calowy ekran HD, ośmiordzeniowy procesor MediaTek 6750 1,5GHz, 2 GB RAM, 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej + czytnik microSD, kamery 13 i 5 Mpix, BT 4.2, Wi-Fi, NFC, LTE, czytnik linii papilarnych, bateria 2800 mAh, wymiary 148.7 x 75.3 x 7.9mm

·         LG K8 2017 – system Android 7.0 Nougat, 5-calowy ekran HD, czterordzeniowy procesor MSM8917 1,4 GHz, 1,5 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej + czytnik microSD, kamery 13 i 5 Mpix, BT 4.2, Wi-Fi, NFC, LTE, bateria 2500 mAh, wymiary 144.8 x 72.1 x 8,09mm

·         LG K4 2017 – system Android 6.0.1 Marshmallow, 5-calowy ekran, czterordzeniowy procesor MSM8909 1,1 GHz, 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej + czytnik microSD, kamery 5 i 5 Mpix, BT 4.1, Wi-Fi, LTE, bateria 2500 mAh, wymiary 144.76 x 72.6 x 7.9mm

·         LG K3 2017 – system Android 6.0.1 Marshmallow, 4,5-calowy ekran, czterordzeniowy procesor MSM8909 1,1 GHz, 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej + czytnik microSD, 5 i 2 Mpix, BT 4.1, Wi-Fi, LTE, bateria 2100 mAh, wymiary 133.9 x 69.75 x 9.44mm.

Kolejnym wystawianym produktem od LG będzie monitor 4K z HDR. Jak wiemy technologia HDR należy do rzadkości, ale LG chce zmienić tą sytuację prezentując nam właśnie taki monitor. Model 32UD99 to 32-calowy monitor z matrycą IPS o rozdzielczości 4K (3840x2160 px), która charakteryzuje się bardzo dobrym odwzorowaniem barw (ponad 95% palety DCI-P3). Głównym atutem tego monitora jest wspieranie technologii HDR10, pozwalającej na uzyskanie jeszcze bardzie realistycznego obrazu czy to w grach czy filmach. Producent zaprezentuje też inne modele z 4K i 5K, również przeznaczone dla graczy z technologiąFreeSync.

Następnym wystawianym produktem wartym uwagi jest laserowy projektor LG ProBeam. Model HF08JA to projektor, który daje wystarczająco jasne światło, by było można z niego komfortowo korzystać nawet w słonecznym dniu. Jego rozmiar ma znaczenie w tym przypadku, jest łatwy w przenoszeniu z miejsca na miejsce. Źródłem światła jest zastosowany laser o jasności 2000 lumenów oraz ciekawie pomyślana konstrukcja. Oferuje rozdzielczość Full HD i jest wyposażony w system znany z telewizorów LG webOS.
 

Trzecim już wystawianym produktem od LG będą laptopy LG Gram są najlżejszymi laptopami dostępnymi na rynku. Nowa seria ma nam zaoferować lepszą wydajność, funkcjonalności oraz dłuższy czas pracy na baterii. LG zaprezentuje trzy modele 13,3-calowy Gram 13Z970, 14-calowy Gram 14Z970 i 15,6-calowy Gram 15Z970, we wszystkich modelach będą ekrany Full-HD, oraz duży touchpad z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Sercem będą procesory Intel Core I5 lub i7 z generacji Kabe Lake, 8 lub 16 GB pamięci RAM, oraz dysk SSD 512 GB. Łączność zapewni nam Wi-Fi 802.11ac, BT 4.0, oraz port Thunderbolt 3 ( USB C).

 

Czwartą rzeczą będzie lewitujący głośnik bluetooth od LG nie jest to pierwsze rozwiązanie, ale podejście firmy do tego tematu jest jak najbardziej praktyczne, ponieważ LG postawiło na minimalizmy oraz funkcjonalność, a nie tylko na bajerancki wygląd. Model PJ9 wraz z lewitującą stacją poprzez łącze BT zapewni nam niezły dźwięk przestrzenny o „gładkich tonach średnich i czystych tonach wysokich”. Natomiast mocne brzmienie basów zapewni nam stacja z wbudowanym subwooferem, pełniącą również funkcję ładowarki. Producent zapewnia nas, że na jednym ładowaniu może działać nawet aż do 10 godzin. Ciekawostką jest to, że gdy zacznie brakować energii, głośnik samodzielnie będzie się obniżał do stacji, nie przerywając odtwarzania naszej ulubionej muzyki. Ze specyfikacji możemy wyczytać, że głośnik jest wodoodporny (IPX7), oraz możemy podłączyć dwa urządzenia równocześnie. Sugerowana cena może wynieść 150-200 dolarów.

 

Na targach zobaczymy wiele innych firm i ich sprzętu.





Źródło:




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz